Як вивести команду з карантину?

Основним викликом 2020 року стала пандемія COVID-19. Світ стрімко змінюється, велика частина людей змушена самоізолюватися, а інша – боротися за здоров’я тисяч хворих.

Ситуація, в якій ми опинилися створює нові виклики, які ми обов’язково подолаємо, якщо будемо володіти інформацією і щодо того, що спричиняє стрес, і щодо того, як можна компенсувати психологічні наслідки карантину.

Коронавірус: Кабмін продовжив карантин до 22 червня

Під час карантину усі ми потрапляємо під дію факторів стресу, серед яких:

  • посттравматичні стресові симптоми, уникнення і гнів, що пов’язані з тривалим карантином;
  • побоювання за власне здоров’я або страх заразити інших;
  • відчуття розчарування та нудьга під час карантину через ізоляцію, втрату звичайного розпорядку та зменшення соціального та фізичного контакту з іншими;
  • недостатність основних запасів (наприклад, їжі, води, одягу чи житла) під час карантину призводить до гніву та тривоги;
  • нестача інформації, включаючи оперативну інформацію щодо кількості хворих та ситуацію в містах щодо вжитих дій, яка посилює стан напруження.

Що можна зробити, щоб компенсувати психологічні наслідки карантину?

Школа №36 м. Вінниці
  1. Сприймайте карантин як ситуацію, яка змінюється, але вона «науково обґрунтована» – довіряйте лише офіційним джерелам інформації.
  2. Дайте людям якомога більше інформації. Особи, що знаходяться на карантині, бояться заразитись чи заразити інших. Для них ключове розуміти, чому вони на карантині, що він дає, та які перспективи після його завершення.
  3. Складіть списки обов’язкових витрат та резервні плани, що робити в будь-якій ситуації за будь-якого розвитку подій.
  4. Зменшуйте періоди нудьги та покращуйте спілкування. Слід надати чіткі рекомендації щодо подолання та управління стресом. Крім того, залишаючись підключеними до своєї соціальної мережі – навіть віддалено – люди захищаються від тривоги.
  5. Альтруїзм працює краще, ніж примус. Волонтерство, допомога іншим може допомогти зняти стресовий стан. Вони дають розуміння спільноти, спільних цінностей, а значить, позитивно впливають на психічне здоров’я.

І найголовніше: залишаймося людьми, які один одного підтримують в складних ситуаціях. І будьмо у безпеці!