Стартапи у сфері ІТ – тема зустрічі в індустріальному коледжі

Сьогодні, 11 грудня, команда проекту «IT Castle» працювала зі студентами 1 курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Кам’янець-Подільського індустріального коледжу.

Заняття було побудоване навколо історій успіху українських та світових стартапів. За допомогою прикладів Facebook, Restream, Monobank, UGears та Dodo Socks, учасники розглянули ступінь залученості ІТ у реалізацію проекту. Зокрема, було зазначено, що існують, фактично, 3 типи проектів: у яких ІТ відіграють ключову роль., оскільки ідея та процес реалізації побудовані навколо цифрових технологій; у яких ІТ є повноцінний та рівнозначним компонентом проекту – ідея не належить до сфери цифрових технологій, проте її реалізація виконана через технічні рішення; у яких ІТ виконує сервісну функцію – сприяє налагодженню комунікацій, маркетингу або ж забезпечення інших сфер діяльності проекту.

Під час заняття тренер проекту Тетяна Сметанюк та менеджер Анна Сіра за допомогою практичних вправ попрацювали над розвитком креативності у студентів, розглянули способи формування ідеї (запозичення, групова робота, відштовхування від проблеми та соціальний інтелект), експрес-методи її опрацювання та цінність ідеї на початковій стадії розвитку стартапу.

Студенти виявили інтерес до тематики і показали високий рівень знань щодо актуального стану ІТ-ринку в Україні, його проблематики, а також стандартних маркетингових інструментів у роботі проекту.

Зазначимо, It Castle – це стартап-спільнота у Кам’янці-Подільському, яка має на меті сприяти розвитку стартап-проектів та оптимізації вже існуючих. У рамках ініціативи щодватижні відбуваються тематичні зустрічі, які допомагають підвищити рівень компетенцій у проектній роботі.