#itcastle 5: Історії успішних стартапів

18 грудня у коворкінгу IT Castle відбулася п’ята зустріч стартап-клубу, де учасники знайомилися із досвідом успішних світових та українських стартапів.

Спершу учасникам запропонували ознайомилися із 10 успішними світовими проектами, які розпочиналися як класичні стартапи, а на сьогодні оцінені у десятки і сотні мільйонів доларів. Зокрема, згадали про відомі проекти: ThousandEyes, Handy, Zenefits, AdRoll, The Honest Company, NJOY, Pure Storage, Airbnb та Uber.

Далі Тетяна Сметанюк запропонувала присутнім цікаву вправу – спробувати себе в ролі інвестора, і за коротким описом проекту без вказання його назви обрати для себе, у що планується вкласти гіпотетичні кошти. Усі названі проекти були відомими на даний момент брендами, трендовими бізнесами у своїй сфері. Цікаво, що найбільше голосів “інвесторів” заробив Angry Birds, а Netflix лише незначно йому поступився.

Продовжилося спілкування розмовою про українські стартапи. Серед них зазначили успішні компанії:

Grammarly – cервіс, інтегрований у браузер, у текстовий редактор або встановлений на комп’ютер, що виправляє орфографію, робить пропозиції з влучного підбору лексики, а також оптимізує стилістику листування.

GitLab – opensource-платформа для розробки програмного забезпечення, що дозволяє багатьом розробникам, які паралельно працюють над одним продуктом, документувати і координувати свою роботу.

People.ai – сервіс, який аналізує роботу менеджерів з продажу і дає поради на основі даних, зібраних з телефонів і комп’ютерів співробітників.

Preply – сервіс з пошуку репетиторів, які викладають іноземні мови онлайн.

Restream – що пропонує виробникам онлайн-контенту здійснювати трансляції одночасно на багатьох платформах, таких як Youtube, Facebook і ще з три десятки інших.

Petcube – один з найвідоміших українських стартапів за останні роки, що виробляє пристрої для власників домашніх тварин. Перший продукт компанії — це пристрій, що дозволяє через мобільний додаток дистанційно стежити, розмовляти і грати у лазерні ігри із домашнім улюбленцем.

На завершення зустрічі учасники спробували себе вже не в ролі інвесторів, а в ролі керівників стартап-команди, аналізуючи проблеми, які заважають успіху проекту (на основі досвіду проектів, про які почули під час зустрічі), та пропонуючи шляхи їх вирішення. Як зазначили присутні, досвід інших надихнув на думки про власні проекти, які теж можуть увінчатися успіхом, якщо докласти достатньо зусиль.