Досвід 5 бізнес-інкубаторів у навчальних закладах США

Бізнес-інкубатори стали популярним варіантом політики та інструментом втручання в економічний розвиток. Сьогодні підприємцям не потрібно вибирати між здобуттям навального ступеня і початком бізнесу. Насправді у вас буде більше шансів на успіх як підприємець, якщо ви запустите свою наступну ідею в інкубаторі, розташованому в університеті.  Як показує практика, «інкубовані» університетом підприємства створюють більше робочих місць та мають більше продажів, ніж ті, що запускаються в інших місцях.

У цій статті ми пропонуємо дізнатися про те, як провідні університети зі світовим ім’ям у США будують свою роботу зі стартапами і засновують інкубатори.

Каліфорнійський університет, Берклі

Фонд “Берклі СкайДек” пропонує до 100 000 доларів США для компаній, що будуть прийняті до їх шестимісячної програми. Інкубатор також пропонує інвестувати до 10% в перший раунд фінансування. Компанії можуть використовувати фінансування для різних видів діяльності: і на оплату роботи працівників, і на розробку чи виготовлення продукції, і на маркетингові витрати.

Їхні успішні випускники інкубатора: Empire Biotechnologies, яка розробила терапевтичний препарат для травної системи, Cooljamm, компанія, яка створила штучний інтелект для музики, і Chameleon Biosciences – компанію, що розвиває тематику генної терапії.

Гарвардський університет

Для нинішніх студентів з Гарварду програма інкубації венчурного бізнесу (VIP) в рамках фонду інноваційних лабораторій Гарварду – це програма на 12 тижнів з наставництвом та ресурсами. У Гарвардській інноваційній лабораторії також проводиться президентський конкурс інновацій, де студенти можуть виграти до 75 000 доларів за чудову ідею. Критерії оцінки включають життєздатність, емпатію, суворість, винахідливість, тягу, економічність та вплив.

Массачусетський технологічний інститут

Delta v Массачусетського технологічного інституту (MIT) – акселератор навчальних стартапів для студентів-підприємців, які прагнуть заснування стійкого бізнесу. Студенти MIT отримують індивідуальні інтенсивні тренінги та наставництво, можливості мережі співпраці та фінансування за допомогою літньої програми в Нью-Йорку та на MIT.

Delta v надає до 20 000 доларів США додаткового фінансування для кожного підприємства (на основі досягнень), 2000 доларів на місяць на витрати на життя та шанс показати себе інвесторам на демонстраційні дні MIT. Ця програма особливо орієнтована на стартапи раннього етапу.

Стенфордський університет

У Стенфорді є StartX – некомерційна організація, яка стверджує, що її діяльність – це не акселератор, а побудова спільноти стартаперів.

StartX має програму Student-in-Residence (SIR) для нинішніх студентів Стенфорда. Це шестимісячна програма, яка пропонує до 8000 доларів США фінансової допомоги на одного засновника, а також виділений офісний простір, індивідуальний коучинг та наставництво, виступи на Днях інвестора, з можливістю перейти в StartX на повний робочий день. За статистикою спільноти, стартапи, що працюють на початковій стадії, збирають в середньому 7,2 мільйона доларів США.

Університет Пенсильванії

Школа Wharton в Університеті Пенсильванії (UPenn) пропонує ресурси для студентів, включаючи заняття з підприємництва в шкільній програмі, спеціалізовані заняття з підприємництва на Coursera, які кожен може безкоштовно пройти, семінар Scale School в Сан-Франциско, щоб допомогти подолати перехід стартапів від малої ідеї до великого підприємства тощо.

UPenn також проводить щорічний StartUP Challenge, де підприємці-студенти можуть змагатися за виграш до 135 000 доларів готівкою та призами, що допоможе запустити свій бізнес.

Інкубатор університету VIP-C відкритий для будь-яких підприємців із чудовою ідеєю. Найбільш віддані стартапи в VIP-C отримують пропозицію приєднатися до VIP-X, тримісячної інтенсивної програми з ресурсами та наставництвом, щоб підняти бізнес на наступний рівень. Він включає в себе фінансування початкової стадії, коворкінг, семінари та доступ до запрошених доповідачів.

На основі досвіду різноманітних структур та інкубаторів, стає зрозумілим і успіх навчальних закладів та їхніх випускників. Варто зазначити, що спільна риса у всіх цих організацій та об’єднань одна – розвиток цінностей та пріоритет співпраці, що і визначають справді успішних і прогресивних стартаперів.